Aydınlatma Metni ve Şartname

Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu‘nun (“KVK Kanunu”) 10 uncu maddesi uyarınca hazırlanmıştır.

Bu uygulamada işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusu Server Yaşam Vakfı’dır.

Bu form doldurulmak suretiyle vakfımıza iletilen ad soyad, doğum tarihi, veli adı, cep telefon numarası, gönderdiğiniz fotoğraf ve video verileri, vakıf tüzüğümüz kapsamında düzenlenen yarışmanın takip edilebilmesi, değerlendirilebilmesi ve çekilişle verilecek ödüllerin en uygun yarışmacılara verilmesini temin etmek amacı ile vakfımızca işlenmektedir.

Söz konusu kişisel veriler, 6698 sayılı Kanun un 5 inci maddesinin birinci fıkrasında öngörülen açık rıza hukuki sebebine dayanılarak, bu formun doldurulması suretiyle tamamen veya kısmen otomatik yollarla işlenmektedir.

KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi uyarınca yapacağınız yazılı başvuruları “Server Yaşam Vakfı, Küçük Çamlıca Mahallesi İkizler Çıkmazı No: 1/1 Üsküdar, İstanbul” adresine; sistemlerimizde kayıtlı eposta adresiniz ile yapacağınız başvuruları ise “[email protected]” adresine iletebilirsiniz.

 

A. TANIMLAR

A.1 Yarışma Tanımı

“Haydi Çocuklar Camiye Ramazan Özel” projesi, 02 Nisan Cumartesi günü ile başlayıp, 1 Mayıs Pazar günü ile sona erecektir. Toplamda 30 gün sürecek projede, çocuklar hem namaz kılarak hemde oruç tutarak puan kazanabilecektir. Proje sonunda ebeveynlerin belirledikleri puan barajını aşarlarsa kendileri aile ödülünü verecektir.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca, yarışmacılara sosyal medya hesaplarımızdan ve e-posta, Whatsapp/SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

A.2 Projenin Uygulanacağı Yerler

Mekân sınırlaması yoktur, oruç ve namaz vakti içerisinde gerçekleştirilmesi yeterlidir.

B.PROJE ORGANİZASYONU

Proje,  Server Yaşam Vakfı tarafından organize edilmektedir. İllerde proje ortağı STK’ların iş birliği ile icra edilmektedir.                                                                                        

C. PROJENİN AMACI

6-13 yaş arası çocuklara oruç tutmayı ve namaz kılmayı sevdirmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza öncelikle Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazandırma bilinci oluşturmak, sevgi, merhamet ve güven duygularını geliştirmektir.

D. PROJENİN KATILIM ŞARTLARI VE BAŞVURU

D.1 Yaş Sınırı

Projemize katılmak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır.

D.2 Katılım Bilgileri

Projeye katılmak isteyenlerin, www.haydicocuklarcamiye.com adresinde yayınlanmakta olan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Projeye başvuracak katılımcılardan aşağıdaki bilgiler talep edilecektir. (Başvuru formunda yer alan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır!)

 • Adı ve Soyadı
 • Doğum tarihi (kişinin ve velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
 • Projeye katılacağı il / İlçe
 • Veli adı ve soyadı
 • Veli telefon numarası (kişinin açık rızası olmak kaydıyla)

Başvuru formunu dolduran kişiler projeye katılmaya hak kazanırlar!

Projeye katılmak ücretsizdir!

D.3 Katılımcı Velilerinin Dikkatine!

*Projeye katılacak çocukların mümkünse tüm vakit namazlarına ebeveynleriyle birlikte cemaat yaparak namazlarını kılmalarını tavsiye ediyoruz.

Projemizde oruç tutma olduğundan zorlamadan fakat teşvik ederek oruç tutmalarını sağlayabilirsiniz. Küçük çocuklar için tekne orucu puanı da sisteme işledik.

Projeye başladığınız ilk gün çocuğunuzun seveceği bir hediyeyi kendilerine proje sonunda vereceğinizi söyleyerek hedef koyabilirsiniz. Proje sonunda kendilerini tebrik ederek hediyelerini vermenizi istirham ediyoruz.

E. PUANLAMA SİSTEMİ

E.1. Nasıl Puan Kazanılır?

Katılımcı çocuklar namaz vaktinde tek başına veya camide cemaatle namaz kılarak puan kazanırlar.

E.2. Vakitlere Göre Namaz ve Oruç Puanları

 • Oruç (Tam Gün) : 12 Puan
 • Tekne Orucu (Yarım Gün) : 6 Puan
 • Sabah Namazı : 10 Puan (+3 Puan)
 • Öğle Namazı : 5 Puan (+2 Puan)
 • İkindi Namazı : 5 Puan (+2 Puan)
 • Akşam Namazı : 5 Puan (+2 Puan)
 • Yatsı Namazı : 8 Puan (+3 Puan)
 • Teravih Namazı : 10 Puan (+3 Puan)

Not: Camide cemaatle kılanlara yukarıda belirtildiği gibi ek olarak artı puan verilecektir.

E.3. Puanların İşaretlenmesi

Çocuklar namaz kıldıklarında veli tarafından otomasyon sistemi üzerinden işaretleme yapılır. Puan işaretleme görevi veliye aittir. İşaretleme yapılmaması halinde sorumluluk velinindir.

F. HEDİYELER

F.1. Merkezi Hediyeler

Merkezi hediyemiz olmayacaktır. Proje sonunda aileler tarafından ödüllerin verilmesi beklenmektedir.

F.2. Ebeveyn Hediyeleri

Projenin asıl ödülünün ebeveynler tarafından verilmesini istiyoruz. Kendi belirlediğiniz ödülü proje sonunda kendiniz temin ederek çocuğunuza hediye edebilirsiniz.

H. YARIŞMANIN DİĞER ŞARTLARI

Projeye katılanlar, bu şartname hükümlerini ve komisyon kararlarını kabul etmiş sayılacaktır. Server Yaşam Vakfı şartnamede değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YETKİLİ KURULLAR

H.1 Yarışmanın Sahibi

Server Yaşam Vakfı

H.2 Projeyi Düzenleyen

Server Yaşam Vakfı Haydi Çocuklar Camiye Proje Ekibi

I. BİLGİ – İLETİŞİM

Adres             : Küçük Çamlıca Mah. İkizler Çıkmazı No: 1/1 Üsküdar/İSTANBUL

Web                : www.haydicocuklarcamiye.com

E-Posta          [email protected]haydicocuklarcamiye.com