Veliler için Aydınlatma Metni ve Şartname

Bu Aydınlatma Metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“KVK Kanunu”) “Veri Sorumlusunun Aydınlatma Yükümlülüğü” kenar başlıklı 10 uncu maddesi uyarınca ve KVK Kanunu kapsamında veri sorumlusu olan Server Yaşam Vakfı tarafından, Haydi Çocuklar Camiye Projesi (“Proje”) katılımcılarına ait kişisel veriler hususunda bilgilendirme yapmak amacıyla hazırlanmıştır. KVK Kanunu uyarınca veri sorumlusu sıfatını haiz Server Yaşam Vakfı’nın merkez adresi “Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No: 75/3, Üsküdar, İstanbul” dur.

Veri Sorumlusunun Kimliği

Proje kapsamında işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusu Server Yaşam Vakfı’dır.

Kişisel Verilerin İşlenme Amaçları

Bu Proje’de aşağıda yer alan kişisel verileriniz işlenmektedir:

- Kimlik verisi: Ad, soyad, doğum tarihi ve cinsiyet bilgisi ile veli adı soyadı; Proje’ye katılımınızın değerlendirilmesi, Proje kayıt işlemlerinizin gerçekleştirilmesi ve Proje süreçlerinin yürütülmesi amaçlarıyla,

- İletişim verisi: Ülke, şehir, ilçe bilgisi ile cep telefonu numarası; Proje’ye katılım sağlanacak yerin tespiti ve aynı yerden Proje’ye katılanlarla puanlamanın yapılabilmesi ve Proje’ye ilişkin duyuruların katılımcıya iletilmesi amacıyla,

Kişisel Verilerin Aktarımı

Proje kapsamında elde edilen kişisel verileriniz, dereceye girilmesi durumunda ödül süreçlerinin yürütülmesi amacıyla Proje Ortağı STK’lara aktarılabilecektir. Bunların listesine, Proje Şartnamesi’nden ulaşılabilmektedir. Anılan amaçlar ve taraflar dışında herhangi bir kişi, kurum veya kuruluşa kişisel veri aktarımı yapılmamaktadır. KVK Kanunu’nun 28 inci maddesinde öngörülen muafiyet durumları saklıdır.

Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, Proje’nin internet sitesinin “Kayıt Ol” sayfasında bulunan form aracılığı ile otomatik yollarla elde edilmektedir. Kişisel verileriniz, KVK Kanunu’nun 5 inci maddesinin ikinci fıkrasının (c) bendindeki “Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması” hukuki sebebine dayanılarak işlenmektedir.

İlgili Kişilerin Hakları ve Veri Sorumlusuna Başvuru

Proje katılımcıları; KVK Kanunu’nun 11 inci maddesinde düzenlenen haklarını, KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi ve Veri Sorumlusuna Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ hükümleri çerçevesinde Server Yaşam Vakfı’na başvurmak suretiyle kullanabilir. KVK Kanunu’nun 13 üncü maddesi uyarınca yapılacak yazılı başvurular “Kısıklı Mah. Alemdağ Cad. No: 75/3, Üsküdar, İstanbul” adresine, kayıt formunda bildirilen elektronik posta adresinden gönderilecek başvurular ise “[email protected]” adresine iletilebilir.

A. TANIMLAR

A.1 Yarışma Tanımı

“Haydi Çocuklar Camiye” projesi, 25 Ocak 2023 Çarşamba günü ile başlayıp, 03 Şubat 2023 Cuma günü ile sona erecektir. Toplamda 10 gün sürecek projede, çocuklar her namaz vaktinde namaz kılarak puan kazanabilecektir. Proje sonunda en çok puan kazananlar arasından kura ile yapılan çekilişte binlerce çocuğa sürpriz hediyeler verilecektir. Proje sonunda ebeveynlerin belirledikleri puan barajını aşarlarsa aileler "aile ödülünü" verecektir.

Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar www.haydicocuklarcamiye.com web sayfasında yayınlanacaktır. Ayrıca, yarışmacılara sosyal medya hesaplarımızdan ve e-posta, Whatsapp/SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

A.2 Projenin Uygulanacağı Yerler

Mekân sınırlaması yoktur, namaz vakti içerisinde eda edilmesi yeterlidir.

B.PROJE ORGANİZASYONU

Proje,  Server Yaşam Vakfı tarafından organize edilmektedir. İllerde proje ortağı STK’ların iş birliği ile icra edilmektedir.                                                                                        

C. PROJENİN AMACI

6-13 yaş arası çocuklara namaz kılmayı sevdirmek, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza öncelikle Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazandırma bilinci oluşturmak, sevgi, merhamet ve güven duygularını geliştirmektir.

D. PROJENİN KATILIM ŞARTLARI VE BAŞVURU

D.1 Yaş Sınırı

Projemize katılmak için yaş sınırlaması bulunmamaktadır (Ödül, 25 Ocak 2017 ile 25 Ocak 2010 doğumlular arasında çekilişle verilecektir.)

D.2 Katılım Bilgileri

Projeye katılmak isteyenlerin, www.haydicocuklarcamiye.com adresinde yayınlanmakta olan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Projeye başvuracak katılımcılardan aşağıdaki bilgiler talep edilecektir. (Başvuru formunda yer alan bilgiler 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır!)

  • Adı ve Soyadı
  • Doğum tarihi (kişinin ve velisinin açık rızası olmak kaydıyla)
  • Projeye katılacağı il / İlçe
  • Veli adı ve soyadı
  • Veli telefon numarası (kişinin açık rızası olmak kaydıyla)

Başvuru formunu dolduran kişiler projeye katılmaya hak kazanırlar!

Projeye katılmak ücretsizdir!

D.3 Katılımcı Velilerinin Dikkatine!

Projeye katılacak çocukların mümkünse tüm vakit namazlarını camide cemaatle kılmalarını tavsiye ediyoruz.

Projenin başladığı ilk gün çocuğunuzun seveceği bir hediyeyi kendilerine proje sonunda vereceğinizi söyleyerek hedef belirleyebilirsiniz. Proje sonunda kendilerini tebrik ederek hediyelerini verebilirsiniz.

E. PUANLAMA SİSTEMİ

E.1. Nasıl Puan Kazanılır?

Katılımcı çocuklar namaz vaktinde camide cemaatle veya herhangi bir yerde namaz kılarak puan kazanırlar. Camide cemaatle kılınan namazlara ek olarak artı puan verilecektir.

E.2. Vakitlere Göre Namaz Puanları

  • Sabah Namazı : 10 Puan (+3 Puan)
  • Öğle Namazı : 5 Puan (+2 Puan)
  • İkindi Namazı : 5 Puan (+2 Puan)
  • Akşam Namazı : 5 Puan (+2 Puan)
  • Yatsı Namazı : 8 Puan (+3 Puan)

Not: Camide cemaatle kılanlara yukarıda belirtildiği gibi ek olarak artı puan verilecektir.

E.3. Puanların İşaretlenmesi

Çocuklar namaz kıldıklarında veli tarafından otomasyon sistemi üzerinden işaretleme yapılır. Puan işaretleme görevi veliye aittir. İşaretleme yapılmaması halinde sorumluluk velinindir. Gün içinde herhangi bir saatte işaretlemeler mümkün olacaktır.

F. HEDİYELER

F.1. Merkezi Hediyeler

Proje sonunda “380 ile 450 arası” puan kazanan kız çocuklar ile “400 ile 450 arası” puan kazanan erkek çocuklar içerisinden, kura ile yapılan çekilişte binlerce çocuğa sürpriz hediyeler verilecektir.

F.2. Ebeveyn Hediyeleri

Projenin asıl ödülünün ebeveynler tarafından verilmesini istiyoruz. Kendi belirlediğiniz ödülü proje sonunda kendiniz temin ederek çocuğunuza hediye edebilirsiniz.

F.3. Hediye Çekilişi

Hediyelerin çekilişi 9 Şubat Perşembe günü 20.00’de online olarak yapılacaktır.

Hediye kazanan çocuklar, www.haydicocuklarcamiye.com ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır. Çekilişten hediye kazanan yarışmacıların çekiliş yapıldığı günden itibaren 3 gün içerisinde adres bilgilerini www.haydicocuklarcamiye.com adresinden bildirmeleri gerekmektedir. Aksi durumda hediye yedekteki yarışmacıya devredilecektir.

Ödül kazanıp kazanmadıklarının takibini yarışmacıların kendilerinin yapması gerekmektedir.

F.4. Yurtdışı Katılımcıları

Türkiye dışından kayıt yapan katılımcılar merkezi hediyelere dahil değildir. Yurt dışı katılımcılarının teşvik ve motivasyonu için ebeveyn tarafından hediye verilmesi tavsiye edilmektedir.

H. YARIŞMANIN DİĞER ŞARTLARI

Projeye katılanlar, bu şartname hükümlerini ve komisyon kararlarını kabul etmiş sayılacaktır. Server Yaşam Vakfı şartnamede değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YETKİLİ KURULLAR

H.1 Yarışmanın Sahibi

Server Yaşam Vakfı

H.2 Projeyi Düzenleyen

Server Yaşam Vakfı Haydi Çocuklar Camiye Proje Ekibi

I. BİLGİ – İLETİŞİM

Adres             : Kısıklı, Alemdağ Cd No/75, 34660 Üsküdar/İstanbul

Web                : www.haydicocuklarcamiye.com

E-Posta          [email protected]haydicocuklarcamiye.com