Selam – Haydi Çocuklar Camiye

Selam

Selam!..

Aklında kim bilir neler var? Bir yandan dersler, bir yandan ailenin kuralları, bir yandan öğretmenler, diğer yandan neler neler… Tüm bunları düşünmen, bunlarla meşgul olman çok normal. Fakat hayatta, bundan daha fazlası olduğunu hiç düşündün mü?.

Elbette, Mevla hem bu dünyayı hem de ahireti düşünmemizi öğütlüyor. Fakat günümüzde senin gibi arkadaşlar sınav stresinden, teknolojiden, koşturmacadan diğer dünyayı düşünmeyi ihmal edebiliyorlar. Bu çok doğal; fakat doğru değil. Ama endişelenmene gerek yok; çünkü Rabbimiz, O’nu düşünüp, aklınla ve kalbinle iki dünya arasında denge kurman için sana gereken her şeyi veriyor!

İki dünya arasında dengeyi kuran, ahireti gereğince kavrayıp yaşamında barış ve hayra yönelik bir tavır gösterenlerin, iki dünyada da huzur bulacağını biliyor musun? Temiz kalpli, yardımsever ve kendisini iyilikle var eden insanların daha mutlu olduğu hem Kur’an’da hem de psikoloji biliminde kanıtlanmıştır.

Sen de bu huzura ve dengeye varım diyorsan, mutlu yaşamak ve ahirette de mutlu bir sona/başlangıca kavuşmak istiyorsan doğru yerdesin! Bunu yapmaya namazdan başlayabilirsin!

Hemen siteyi incele ve senin gibi arkadaşlarımız için düzenlediğimiz “Haydi Çocuklar Namaza” projesinin bir parçası ol! Üstelik bu projede muhteşem ödüller de seni bekliyor!

”Ağaç yaş iken eğilir” atasözümüzde olduğu gibi çocuklarımızın henüz hayatlarının başlangıcında namazın en önemli görevimiz olduğunu öğrenmeleri, cemaatle namaz kılmanın zevkini ve kolaylığını tatmaları, Müslümanların birlik ve beraberlik şuurunu anlamaları ve hayatlarına aktarmaları hedeflenmiştir.

Cami aynı zamanda Allah’ın evidir. Yani burada, aslında Rabbimizin misafiri sayılırsın! Unutma! Allah’ın kapısı ve evi sana her zaman açıktır.

Giriş Yap