Sık Sorulan Sorular – Haydi Çocuklar Camiye

Sık Sorulan Sorular

1Neden çocukların namaz kılmasını istiyorsunuz?
Çünkü namaz dinin direğidir ve her Müslüman günde 5 kez Yaratıcısı ile namaz kılarak eşsiz bir buluşma yaşar. İstikbalimizin sahiplerinin bu yeteneği edinmesi çok önemlidir. İyi bir geleceğin, güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağına inanıyoruz. Genç arkadaşlarımızı milli ve manevi duygularla donatmanın, ahiret ve sorumluluk bilincini küçük yaştan kazanmalarını sağlamanın her Müslüman erişkin için bir görev olduğu görüşündeyiz.
2Yaş kategorisi nedir?
Projemize katılmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak ödül, 6-13 Yaş ‘1 Ocak 2007 ile 31 Aralık 2014’ doğumlular arasındakilere çekilişle verilecektir.
3Bu yarışma hangi sıklıkla yapılıyor?
Yarışmamız her sene, yarıyıl tatilinde ve Ramazan ayında gerçekleştirilmektedir.
4Yarışma ne kadar sürüyor?
Yarışma, 1 Şubat Pazartesi Sabah Namazı ile başlayıp, 14 Şubat Pazar Yatsı Namazı ile sona erecektir. Yarışmanın toplam süresi 14 gündür.
5Yarışmanın kazananları ne zaman açıklanacaktır? Çekilişe kimler katılabilirler?
Merkezi hediyelerin çekilişi, 21 Şubat Pazar günü 15.00’te Haydi Çocuklar Camiye Youtube kanalı üzerinden canlı olarak yapılacaktır. Hediye kazanan kişiler, www.haydicocuklarcamiye.com ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacak, kendilerine SMS'le bilgi verilecektir. Çekilişe, sadece toplamda 375 ile 462 arası puan kazananlar katılabilecektir.
6Namaz kılmayı bilmiyorum, yarışmaya katılabilir miyim?
Elbette katılabilirsin! Namaz, Allah’a duyduğun sevgiyi dile getirmendir. Elbette nasıl kılınacağını öğrenirsen daha iyi olacaktır. Çekilişe katılman için, Camide ya da evinde, namazını kılman yeterlidir.
7Yarışma ödüllerine destek olabilir miyim?
Merkezi olarak, çekilişle ödül kazanan 300 kişiye ödül vereceğiz. Bu ödüllerin bir kısmına destek olabilir hatta destek bulma konusunda gayret gösterebilirsin. Bu konudaki talebini "İletişim" linki üzerinden bize ulaştırabilirsin.
8Yarışmaya katılım ücretli mi?
Katılım tamamen ücretsizdir.
9Kıldığım namazlarımı nasıl kaydedeceğim? Kazandığım puanlarımı nasıl göreceğim?
Proje başladığında, kişisel hesabınızdan sisteme giriniz. Kıldığınız namazın vaktini işaretleyip kayıt tuşuna tıklayarak girişinizi kaydedin. Namaz girişlerini, her vakit namazı kıldıktan sonra yapabileceğiniz gibi, gün sonu veya en fazla "son iki günün" girişlerini topluca da yapabilirsin. Kişisel hesabınızdan sisteme girdiğinizde kazandığınız toplam puanı görebilirsin.
10Yarışmaya nasıl kayıt olabilirim?
Projeye katılmak için, www.haydicocuklarcamiye.com adresinde yayınlanmakta olan "Kayıt Formunu" doldurman yeterlidir.
11Projeye yurt dışından katılmak mümkün müdür?
Projeye yurtdışından katılmak mümkündür. Fakat, ödül gönderme zorluğundan dolayı yurtdışı katılımcılarına merkezi ödül verilemeyecektir. Onlar sadece, velisinin takdir etmiş olduğu ödül ile yetineceklerdir.
12Namaz işaretlemeleri hakkında denetleme yapılıyor mu?
Yarışmamız, güven esasına dayalıdır. Katılımcının veya velisinin siteden yapmış olduğu namaz girişleri baz alınacaktır.
13Abdest almayı bilmiyorum, ne yapmalıyım?
Bir aile büyüğünden veya cami imamından nasıl abdest alacağını öğrenebilirsin. Sakın utanma! Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır.
14Gönüllü olarak çalışmak istiyorum ne yapabilirim?
Gönüllü olma talebinizi sitemizdeki "iletişim" linki üzerinden bize bildirebilirsin.
15Vakitlere göre namaz puanları nedir?
Sabah Namazı : 10 Puan Öğle Namazı : 5 Puan İkindi Namazı : 5 Puan Akşam Namazı : 5 Puan Yatsı Namazı : 8 Puan
16Son kayıt tarihi nedir?
Yarışmaya son başvuru tarihi 5 Şubat 2021 Cuma Günü saat: 23:59’dir.

Giriş Yap